Wybieramy konto bankowe dla studenta, dziecka, młodzieży, osoby starszej i innych.

Dzisiaj konto bankowe jest niezwykle ważne dla wszystkich. Ułatwia to organizację całego życia; Możesz szybko dokonywać płatności kartą, robić zakupy online, oszczędzać pieniądze i zaciągać pożyczki. Dzięki kontom bankowym masz więcej pieniędzy bez obawy, że zostaniesz zaatakowany i skradziony. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, po prostu idź do jednego z wielu bankomatów. Dlatego dzisiaj każdy ma konto bankowe. Jednak niewiele osób zna wszystkie rodzaje kont i wie, które z nich pasują. Jest to przydatne do zapoznania się z tymi informacjami, ponieważ właściwy wybór zapewnia łatwiejsze zarządzanie kontem i korzystanie z niego, a także korzystanie z wielu funkcji dla osób, dla których opracowano określone typy kont. Oto lista rodzajów kont, opis ich korzyści i klientów, dla których zostały utworzone.

Konta osobiste

Zostały stworzone dla ludzi, którzy nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. Ten rodzaj konta jest zwykle wykorzystywany do codziennych wydatków i do wypłaty emerytur z tytułu zatrudnienia, starości lub inwalidztwa. Jest to najpopularniejszy typ konta, który w znacznej liczbie przypadków nie jest obciążany przez bank z wieloma dodatkowymi kosztami. Możesz zapłacić niewielką prowizję, aby założyć konto, wypłacić pieniądze z bankomatów lub za przelewy standardowe i ekspresowe. Tym kontem można łatwo zarządzać. Wiele transakcji, transakcji i zmian na koncie (dane kontaktowe, limity itp.) Można teraz wykonywać za pomocą bezpiecznych aplikacji w telefonie lub na stronie internetowej banku. Weryfikacja przelewów i innych czynności wykonywanych na koncie zwykle odbywa się za pomocą haseł wysyłanych za pomocą wiadomości tekstowych, tokenów lub zdrapek z kodami. Możesz rozróżnić typy kont, które są również przeznaczone dla osób fizycznych, mają wszystkie cechy konta osobistego, ale różnią się pewnymi zasadami opłat i zarządzania kontem. Są to konta dla studentów, oszczędności, dzieci i młodzieży. Możesz także wybrać konto walutowe. Jest to szczególnie zalecane osobom podróżującym za granicę lub pracującym przez pewien czas poza Polską. Wśród wielu ofert możesz także utworzyć konto osobiste z kontem oszczędnościowym, na które nie otrzymasz karty. Zasadniczo możesz wykonywać wiele bezpłatnych przelewów miesięcznie między tymi dwoma kontami i mieć osobne miejsce na oszczędności i pieniądze na codzienne wydatki.

Konto bankowe dla studentów

Mogą je mieć tylko osoby powyżej 18 roku życia, ale nie więcej niż 26 lat. W tej grupie wiekowej studenci otrzymują zniżki na komunikację i inne przywileje. W niektórych bankach podczas tworzenia konta należy podać identyfikator studenta. Ten rodzaj konta bankowego nie wymaga lub ma bardzo niską prowizję do prowadzenia konta, a także do wypłacania i wypłacania środków z bankomatów. Zwykłe konta osobiste zazwyczaj wymagają określonego miesięcznego dochodu, konta studenckie są odejmowane lub kwota jest zbyt mała. Posiadacze kont studenckich otrzymują także wiele ofert z różnych firm bankowych. Upominki reklamowe za utworzenie konta, długoterminową spłatę lub jednorazowe przychody odsetkowe z zakupów partnerów bankowych. To konto jest jednym z najbardziej rentownych.

Konto bankowe dla młodzieży

Ten rodzaj konta jest przeznaczony dla osób poniżej 18 roku życia, ale chcą mieć możliwość pobierania pieniędzy z konta bankowego i studiowania zarządzania finansami. Minimalny wiek, w którym można otworzyć konto dla nastolatków, jest określony przez wymagania każdego banku. Zwykle ma od 12 do 13 lat. Tego rodzaju konta stają się dziś coraz bardziej popularne. Rodzice wymieniają rekompensatę dla swoich dzieci i uczą, jak zarządzać swoimi finansami. Zabranie ze sobą karty na wycieczkę szkolną lub wycieczkę na kemping jest również znacznie bezpieczniejsze niż posiadanie nastolatka z dużą ilością pieniędzy. Utworzenie tego konta i zarządzanie nim zależy od wielu czynników. Po pierwsze, wymaga dostępu co najmniej jednego rodzica lub opiekuna, aby otworzyć to konto. To konto podlega również bardzo surowym ograniczeniom dotyczącym płatności kartą internetową lub płatnościami bankowymi. Ograniczenia te są nakładane ze względów bezpieczeństwa i ratowania młodych ludzi. Mogą być wymieniane przez rodzica lub opiekuna dziecka.

Konto bankowe dla dziecka

Mogą być otwarte na noworodka. Kiedy dziecko ma 12/13 lat, zwykle staje się kontem bankowym dla młodych ludzi. Konto bankowe dziecka jest zwykle używane, aby umożliwić rodzicom skorzystanie z oszczędności płodu od najwcześniejszych chwil po urodzeniu. Możesz utworzyć konto podrzędne dla firmy macierzystej lub utworzyć osobne konto bankowe. Z tego rodzaju kontami możesz także tworzyć odsetki, a tym samym zwiększać swoje oszczędności. Wiele banków wprowadza konta dziecka połączone z oddzielną platformą rejestracyjną wypełnioną materiałami edukacyjnymi. Możesz nauczyć dzieci oszczędzać wcześnie. Konta bankowe dla dzieci mają najostrzejsze limity płatności.

Konto bankowe dla dwóch osób

Jest to specjalny typ konta, który umożliwia osobom, które je utworzyły, dostęp do konta i jego zmianę. To prawo od dawna istnieje tylko dla par. Nie jest to obecnie konieczne w przypadku niektórych banków. Tworzy to wymieniane konta między partnerami, braćmi i siostrami i przyjaciółmi. Osoby, które otworzą konto dla dwóch osób, nie powinny być w ogóle połączone. Jest to bardzo cenny rodzaj konta, szczególnie dla par i osób, które mają wspólnotę finansową lub chcą osobnego konta osobistego i konta, które spełnia wspólne cele i wydatki. Możesz otrzymać dwie karty dla jednego konta, których właściciel konta może jednocześnie używać do bankomatów i płatności kartą. Te konta są również w wersji finansowej. Banki mają obecnie szeroki i zróżnicowany rachunek dla dwóch osób. Wielu z nich nie pobiera prowizji na swój koszt, ale często warunkiem jest minimalna płatność ustalona przez bank. Inną wygodą oferowaną przez wiele banków są wiadomości SMS wysyłane do obu posiadaczy kont przy każdej zmianie konta. To znacznie upraszcza kontrolę konta i podnosi świadomość statusu konta i transakcji bez konieczności częstego logowania na konto online. Ponadto będziesz otrzymywać regularne rabaty na transakcje płatności kontem. Ponadto wiele banków oferuje ciekawe zwroty gotówki. Konto dla dwóch osób jest również znacznie bardziej prawdopodobne, aby mieć wysoki rating kredytowy i pozytywną decyzję o złożeniu wniosku o pożyczkę. W przypadku kont dwuosobowych obie są odpowiedzialne za uiszczenie opłat, co zwiększa bezpieczeństwo banku. Oczywiście nie można uzyskać pożyczki na koncie bankowym dla dwóch osób bez ich zgody i podpisu.

konta bankowe firmy

Rachunki bankowe są zwykle podzielone na dwa typy: dla małych firm i przedsiębiorców oraz dla dużych firm. Konto firmowe ma wiele uproszczeń i dodatkowych funkcji, które znacznie upraszczają prowadzenie firmy i śledzenie dochodów i wydatków. Konta biznesowe umożliwiają także korzystanie z zaawansowanych opcji, takich jak księgowość.

Indywidualne konta biznesowe

Jeśli masz indywidualną firmę, nie potrzebujesz dodatkowego konta. Ale coraz więcej przedsiębiorców wybiera to konto. To znacznie ułatwia różnicę między finansowaniem prywatnym a finansowaniem operacyjnym. Ponadto w urzędzie skarbowym można kontrolować tylko transakcje korporacyjne. Skraca to okres kontroli i umożliwia zachowanie poufności zakupów i transakcji osobistych. Konta biznesowe mają również dodatkowe usługi, które mogą być znacznie tańsze niż wybierzesz. Obejmuje to obsługę księgową firmy. To jednak nie wszystko, banki współpracują z wieloma firmami, a dzięki pośrednictwu bankowemu łatwiej i szybciej kupić ubezpieczenie lub skorzystać z ograniczonych usług inwestycyjnych dla firm. Z kontem biznesowym możesz również uzyskać znacznie inną pożyczkę biznesową od indywidualnych kont. Ponieważ możesz nie tylko uzyskać znacznie większą kwotę, ale także wykonać wiele innych opcji zawartych w umowie. Z reguły pożyczki dla małych firm uwzględniają również indywidualne potrzeby firmy. Zaletą jest to, że nawet jeśli konto firmowe zawiera dodatkowe opłaty, właściciel firmy może uwzględnić je w kosztach niepodlegających opodatkowaniu. Wiele banków oferuje również konta start-up, z których często korzystają indywidualni przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą. Tego rodzaju konta są zazwyczaj bezpłatne w okresie wskazanym przez bank.

Konta dużych firm

Duże firmy i giganci na niektórych rynkach często wybierają duże konta korporacyjne. Twoje oferty w różnych bankach mogą się różnić, ale w większości przypadków charakteryzują się pełnym wsparciem, wsparciem i wsparciem bankowym. Niektóre banki nazywają te konta „składkami”. Konta tego typu mają wiele przywilejów ze względu na dużą rotację biura. Wiele dużych firm wybiera opcję depozytu, która rekompensuje przekroczenie budżetu. Te konta mają wiele dodatkowych funkcji, które możesz skonfigurować. Duże konta firmowe są zdecydowanie najmniejsze, banki starają się traktować tych klientów jak klucze.