Wybieramy szczoteczkę do mycia zębów soniczna czy elektryczna?

Jest mnóstwo powodów, jakie powodują, iż szczoteczki elektryczne są zdecydowanie lepsze, aniżeli szczoteczki ręczne. Szczoteczka elektryczna, niezależnie od techniki z której korzysta, robi zdecydowanie więcej ruchów myjących zęby od szczoteczki ręcznej. Pierwszym oraz jednym spośród najistotniejszych etapów przy doborze właściwej szczoteczki elektrycznej jest podjęcie decyzji o jej zakupie. Chociaż może to wydawać się dziwne, tak naprawdę jest. Można zatem spytać czemu tak się dzieje? Mnóstwo osób ponieważ uważa zakup szczotki elektrycznej za niepotrzebny koszt. Otóż nic bardziej błędnego. Zakup szczoteczki elektrycznej zwraca się niezwykle błyskawicznie. Pierwszy widoczny rezultat to czystsze zęby, jakie z czasem stają się bielsze.

Szczoteczka do zębów – czemu szczotkowanie jest tak istotne?

To pytanie, jakie należy sobie zadać na samym powodzie, także nim przyjrzymy się szczotkom. Zęby przede wszystkim spełniają rolę rozdrabniania posiłku, jaki jemy. Dzięki nim nie jesteśmy przymuszeni do stosowania płynnych, małych straw, natomiast możemy celebrować swoje posiłki. Oczywiście poprzez to, iż mają kontakt z żywnością, należy czyścić je przynajmniej dwa razy dziennie (doskonale natomiast, gdy mamy taką opcję, po każdym posiłku). Choćby najmniejsze pozostałości pożywienia, jakich nie dostrzeżemy gołym okiem oraz nie poczujemy nad językiem, są także centrum pożywienia dla bakterii płytki nazębnej.

Elektryczna szczoteczka do zębów

Elektryczna szczoteczka do zębów oczyszcza płytkę nazębną oraz czyści powierzchnie między-zębowe efektywniej aniżeli standardowa szczotka ręczna. Końcówka szczoteczki elektrycznej ma okrągłą główkę czyszczącą, jaka robi ruchy oscylacyjno-rotacyjne czy pulsacyjne (stosuje się do przestrzeni zęba). Końcówkę ową winno zmieniać się co trzy miesiące, identycznie jak naturalną ręczną szczotkę do zębów. Elektryczna szczotka do zębów nie musi być stosowana jedynie poprzez jednego mieszkańca. Starczy, aby każdy posiadał swoją, łatwo zamienną, końcówkę z głową czyszczącą, dopasowaną do potrzeb (np. do zębów wrażliwych, niewielkiej jamy ustnej). Szczotka elektryczna łatwo dopasowuje się do kształtu zęba, natomiast okrągła główka pozwoli na mycie każdego zęba po kolei.

Jaka szczoteczka elektryczna dla dziecka?

Szczoteczki do zębów to nie jedynie szczotki soniczne, chociaż ostatnie są od jakiegoś czasu najpopularniejsze pośród użytkowników w dowolnym wieku. Kategoria szczoteczek elektrycznych zawiera także rozmaitego typu szczotki korzystające z techniki rotacyjnej czy rotacyjno-pulsacyjnej. Pełna możliwość takich szczotek obejmuje mnóstwo różnych modeli, jakie różnią się między sobą ilością ruchów lub dodatkowymi ruchami myjącymi. Szczotki elektryczne dla dzieci proponują odpowiedni sposób mycia do szczoteczek dla dorosłych. Mniejsza główka z lekkim włosiem zagwarantuje delikatność oraz dużą jakość mycia zębów podczas domowego mycia. Różne postaci z animacji Disneya, jakie są umieszczone na końcówkach, sprawiają ze dziecko chce myć zęby.

Jaką szczoteczkę elektryczną do zębów dobrać?

Wielu spośród nas nie wyobraża sobie zaczęcia dnia ani jego zakończenia bez oczyszczenia zębów. Można stwierdzić, iż jest to jedna spośród istotniejszych rzeczy którą robimy na co dzień. Natomiast czemu myjemy zęby? By zachować świeży oddech, by mieć przyjemny posmak w ustach o świcie, no i przede wszystkim dlatego aby mieć zdrowe zęby oraz dziąsła. Niejednokrotnie natomiast robimy to za krótko oraz źle. Natomiast czas oraz dobra metoda czyszczenia są niezwykle istotne, tak samo jak również to jakiej szczotki używamy. Elektryczne szczoteczki są jeszcze bardziej znane, z racji na ich sprawniejsze funkcjonowanie.

Na co należałoby zwrócić uwagę, wybierając szczoteczkę elektryczną dla rodziny?

Szczoteczka elektryczna to ogólna nazwa, jakiej dosyć niejednokrotnie wykorzystujemy w stosunku do rozmaitych rodzajów szczotek. Z definicji szczoteczka elektryczna to taka, jaka jest wspierana energią elektryczną, zatem zaliczamy do niej także szczoteczki soniczne. Pośród szczoteczek elektrycznych, jakie zazwyczaj znamy, wyróżniamy parę typów takich jak: oscylacyjno-rotacyjne (popularne jako 2D), oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne (więc 3D). Następnie mamy szczotki soniczne, jakie również są zalecane dzieciom oraz osobom noszącym aparaty ortodontyczne. Stawkę zamykają szczotki ultradźwiękowe.

Jak funkcjonuje szczoteczka soniczna?

Wiemy już, iż szczotka soniczna wysyła fale dźwiękowe, jakie wprowadzają w ruch włosie szczotki. Częstość drgań może być faktycznie spora – choćby 96 000 drgań. Dzięki ogromnej ilości drgań może wystąpić zdarzenie kawitacji. Brzmi dość tajemniczo, jednak to oczywiście tenże mechanizm powoduje, iż przy pomocy szczotki sonicznej jesteśmy w stanie precyzyjnie oraz dużo dokładniej oczyszczać płytkę nazębną, choćby z ciężko dostępnych miejsc, jak powierzchnie między-zębowe. Na czym ono polega? Znaczna liczba ruchów włosia szczotki wywołuje, iż w mieszaninie pasty oraz śliny tworzy się duża liczba mikro-bąbelków. W mikro-bąbelkach znajdują się czynne elementy pasty. Wprawiona w ruch chmura mikro-bąbelków dochodzi z dużą szybkością do każdego zakątka własnej jamy ustnej, pomiędzy innymi do powierzchni między-zębowych i wzdłuż linii dziąseł.

Szczoteczka soniczna czy z okrągłą główką?

Wszelkie szczoteczki wspomagane poprzez akumulator robią zdecydowanie więcej ruchów czyszczących w zestawieniu ze szczotką manualną oraz są przy tym bezpieczne i wygodne w wykorzystaniu. Są natomiast także aspekty, jakie je różnią. To przede wszystkim typ główki oraz sposób jej poruszania i metoda stosowania ma najważniejsze znaczenie. Pierwsze co rzuca się w oczy to niewątpliwie typ główki. Pamiętajmy, iż wygląd główki ma ważne znaczenie w walce z płytką nazębną. Szczotki elektryczne z okrągłą główką dopasowują się do kształtu każdego zęba oraz bez kłopotu dochodzą do powierzchni pomiędzy zębami. Ich wygląd jest podobny do specjalistycznych urządzeń stomatologicznych.

Jaka szczoteczka soniczna dla dziecka?

Przy doborze właściwej szczoteczki sonicznej dla dziecka należy przede wszystkim zwrócić uwagę na twardość włosia. Najtwardsze typy są dedykowane dla osób, jakie jedzą mnóstwo artykułów, jakie szybko barwią zęby, tymczasem sprzęty o niewielkiej miękkości włosia są niezwykle powszechne oraz uniwersalne. Sprawdzą się u wszystkich tychże, jacy mają zdrowe dziąsła. Szczotki dla dzieci z miękkim włosiem są przeznaczone osobom, jakie chorują z powodu krwawiących dziąseł oraz odsłoniętych szyjek zębowych. Wielkość narzędzia to drugi parametr, na jaki należałoby zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu. Musimy w owym miejscu podkreślić, iż wielkość szczoteczki dla będzie uzależniona przede wszystkim od tego dla jak dużego dziecka pragniemy dobrać narzędzie. Musimy pamiętać również o tym, aby główka rodzaju, jaki nas interesuje własną wielkością nie przekraczała wielkości 2 czy maksymalnie 3 zębów.

Szczoteczka elektryczna natomiast soniczna – rozbieżności

Porównań szczoteczki elektrycznej (rotacyjnej) do szczoteczki sonicznej dokonuje każdy, kto nosi się z zamiarem wprowadzenia szczotki elektrycznej do normalnej higieny jamy ustnej. Rozbieżność pomiędzy szczotką soniczną natomiast elektryczną polega na wykorzystanej technice, układzie główki czyszczącej i metodzie mycia. Szczotka elektryczna (rotacyjna) myje zęby przez automatyczne wycieranie osadów, przebarwień oraz płytki nazębnej. Mechanizm szczotki elektrycznej (rotacyjnej) wprawia główkę końcówki wymiennej w ruch oscylacyjno-rotacyjny i przerywany (ruch 3D). Najpopularniejsze szczotki elektryczne gwarantują intensywne mycie zębów tworząc do 8.800 ruchów rotacyjnych i do 40. 000 ruchów przerywanych.

Czym jest irygator do zębów?

To narzędzie wykonane z myślą o osobach, jakim zwłaszcza zależy na zachowaniu zdrowia jamy ustnej. Irygator generuje prąd wody pod ciśnieniem, jaki efektywnie oczyszcza płytkę nazębną oraz bakterie z powierzchni między-zębowych, kieszonek dziąsłowych i miejsc obok linii dziąseł. To oczywiście tam w odpowiednim stopniu nie wchodzą zarówno środki do czyszczenia ust, jak również szczotki do zębów i nici dentystyczne. Irygator więc okazuje się lepszą opcją. Dentyści jeszcze powszechniej przypominają, iż wszyscy ci, jakich zamiarem jest zdrowie swoich zębów oraz dziąseł. Irygator zwłaszcza zalecany jest osobom zmagającym się z kłopotem wrażliwych oraz krwawiących dziąseł, lub odsłoniętych szyjek zębowych. Także w wypadku niezwykle małych powierzchni między-zębowych – regularna higiena jamy ustnej jest zdecydowanie uproszczona dzięki temu prostemu narzędziu. Po irygator do zębów powinny sięgać także osoby noszące aparaty ortodontyczne, mosty i mające wszczepione implanty.

W chwili obecnej dostępne są dwa typy irygatorów: stacjonarne oraz bezprzewodowe. Irygator stacjonarny, zasilany prądem ma prostą formę, w skład jakiej wchodzą pomiędzy innymi część pierwsza, zbiornik wody i rękojeść z wężykiem. Irygator tenże tworzy dość duże ciśnienie strumienia szorującego. Dzięki temu oczyszczanie jamy ustnej jest wyjątkowo funkcjonalne. Dostępne są także narzędzia zwłaszcza niezbędne dla lepszego masażu dziąseł, jakie cechują się niższym ciśnieniem. Irygator bezprzewodowy, więc niestacjonarny, ma pewnego typu ograniczenia pochodzące z jego rodzaju. Ze względu na niewielki zbiornik wody i małe ciśnienie, jakie jest uwarunkowane od mocy akumulatora, taki irygator jest zwłaszcza przydatny w podróży. Jego zastosowanie jest możliwe właściwie w dowolnym miejscu.

Jak dobrze używać irygatora?

Irygator do zębów jest prosty w obsłudze. Generalnie rzecz ujmując, oczyszczanie nim jest niezwykle zbliżone do oczyszczania zębów elektryczną szczotką. Krok pierwszy to dopełnienie zbiornika letnią wodą czy roztworem do czyszczenia ust. Potem należy dobrać oraz nałożyć na irygator właściwą końcówkę. Czyszczenie zębów najlepiej zacząć od tychże położonych najdalej. Należy robić to, przesyłając potok wody równolegle do zębów. Dokładna irygacja winna trwać przynajmniej 2-3 minuty, aby naprawdę była dobra. Istotne jest aby nie przesadzać z czasem, bo można tymże sposobem uszkodzić dziąsła. Dla osiągnięcia dobrego wyniku zaleca się robienie jej 2 razy dziennie (rano oraz wieczorem). Po ukończeniu irygacji pozostałą w zbiorniku wodę należy wylać oraz przy kolejnym zabiegu nalać świeżej.

Aparat ortodontyczny natomiast szczoteczka elektryczna

Nie ma przeciwwskazań dla użycia szczotek elektrycznych w wypadku używania aparatów ortodontycznych. Mnóstwo rodzajów szczoteczek ma system delikatny, jaki dobrze będzie się sprawdzał w takich przypadkach. Należałoby także rozważyć o szczotce z irygatorem. Pomoże on oczyścić miejsca, do jakich nie dosięga głowica. Niezwykle niejednokrotnie pojawia się pytanie, czy szczoteczka elektryczna wybiela zęby. Odpowiedź brzmi: tak. Stosując odpowiedniej klasy szczoteczki elektrycznej jesteśmy w stanie w stosunkowo krótkim okresie poprawić wygląd własnych zębów. Pewne spośród rodzajów zaopatrzone są chociażby w profesjonalne programy oczyszczające. Po założeniu specjalnej końcówki oraz uruchomieniu takiego programu, nasze zęby są niezwykle mocno wygładzane. Po pewnym czasie przełoży się to na odcień własnych zębów.